Rosa Mystica

Fundacja Wydawnicza

W przygotowaniu

14 grudnia 2020

Msza święta trydencka. Mity i prawda
Autor: Ks. Grzegorz Śniadoch IBP

Premiera: brak daty
Format: 140×200 mm

Całkowity dochód ze sprzedaży książki
zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji.

Czy Msza święta trydencka została zakazana na Soborze Watykańskim II?
Czy katolik może i powinien uczestniczyć w takiej liturgii?
Czy powstała ona w XVI wieku? Skąd czerpie swą nazwę?
Czy w kościele pierwotnym kapłan był skierowany twarzą do ludu?

Na te i inne pytania, rodzące się w głowach współczesnych katolików, ks. Grzegorz Śniadoch IBP odpowiada w sposób celny i przystępny zarazem. Opiera się przy tym nie na subiektywnych interpretacjach, ale na faktach historycznych i oficjalnym nauczaniu Kościoła katolickiego.

Dzieląc się wiedzą teologiczną i liturgiczną z jednej strony, z drugiej błyskotliwy autor wplata w swą pracę także osobiste doświadczenie Mszy świętej „nowej” i „starej” – najpierw z pozycji człowieka świeckiego, a później kapłana.

Trzecie wydanie. Publikacja opatrzona artystycznymi fotografiami tradycyjnej liturgii.

Ks. Grzegorz Śniadoch IBP (ur. 1981 r. w Łomży). Kapłan katolicki należący do Instytutu Dobrego Pasterza, wyświęcony 11 października 2008 roku we Francji. Posługa: Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej we Wrocławiu (2008-2012); Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej w Białymstoku (2012-2020); obecnie: Duszpasterstwo Tradycji w Częstochowie.